SWIM SPA – porównanie marek dostępnych na polskim rynku

To, czego zdecydowanie brakuje w polskim Internecie to porównanie marek SWIM SPA. Postanowiliśmy to zmienić. Chcemy zdradzić Wam wady i zalety produktów, na które na pewno natraficie, analizując rynek w celu znalezienia najlepszego SWIM SPA dla swoich potrzeb.


Zaczniemy od marki, która na światowym rynku cieszy się największą popularnością. Twarzą nowoczesnych basenów z przeciwprądem wody marki Master Spa jest w końcu sam Michael Phelps, wielokrotny rekordzista świata i mistrz olimpijski w pływaniu. Postanowiliśmy zagłębić się w technologię Master Spa, aby mieć pewność, że, decydując się na ten produkty, płacimy za coś więcej niż sam marketing z twarzą sławnego sportowca.

Baseny SWIM SPA amerykańskiej marki Master Spa mają najsilniejszy na rynku przeciwprąd wody. Daje to możliwość intensywnego treningu na zaawansowanym poziomie. Program Swim Number System daje możliwość dostosowania przepływu wody do własnych potrzeb. Silną przeciwfalę tworzy turbina umieszczona w jednej ze ścian basenu. Na tej samej ścianie znajdują się jednak także dysze ssące, co nie jest optymalnym rozwiązaniem. Powoduje to turbulencje podczas pływania i „uciekanie” nóg. Nie jest to tak odczuwalne podczas intensywnego treningu, gdy przeciwfala jest wyjątkowo silna, natomiast przeszkadza podczas rekreacyjnego pływania. Minusem jest także zwężenie basenu w jego środkowej części, co utrudnia swobodne pływanie osobom o dużych gabarytach, jak również pływanie motylkiem.

Wróćmy do wyżej wspomnianej turbiny, w której obraca się woda. Turbina to silnik, który hałasuje. Inżynierowie pracują nad zniwelowaniem hałasu pomp. Wynikiem ich pracy jest tzw. system redukcji szumów, który znacznie zmniejsza drgania pompy i silnika. Zapytaliśmy przedstawiciela firmy Master Spa gdzie można przetestować urządzenie. Chcielibyśmy się upewnić, że hałas powodowany przez turbiny będzie na tyle minimalny, aby nie zakłócać naszego relaksu. Okazało się, że ekspozycja Master Spa jest tak ograniczona, że nie ma możliwości przetestowania basenu SWIM SPA marki Master Spa przed jego zakupem. Czyżby mieli coś do ukrycia? Czy dokonując zakupu SWIM SPA marki Master Spa płacimy za prawdziwą jakość czy za intensywną kampanię reklamową, którą prowadzą? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami.


Kolejną wiodącą marką jest kanadyjska marka Hydropool. Podobnie jak w przypadku marki Master Spa, Hydropool także daje możliwość dostosowania siły przeciwfali do własnych potrzeb. Płaskie dysze Streem Jet zapewniają pływanie bez turbulencji a idealny kształt niecki eliminuje tak zwaną falę powrotną. Hydropool zapewnia więc naprawdę wysoką jakość pływania, bez względu na umiejętności użytkownika. Największą zaletą urządzeń marki Hydropool jest natomiast system Self-Cleaning. Wszystkie inne marki posiadają podstawowy system filtracji wody, którego skuteczność jest bardzo ograniczona. W urządzeniach Hydropool potrzeba zaledwie 45 minut, aby cała zawartość wody została przefiltrowywana! Dzięki temu pozostaje ona krystalicznie czysta przez bardzo długi czas, a koszty utrzymania sprzętu maleją.

Obydwie marki, zarówno Master Spa jak i Hydropool, stawiają na ekologiczność i ekonomiczność. Mają wspaniałe rozwiązania izolacyjne, długo utrzymujące temperaturę wody i tym samym ograniczające miesięczne koszty użytkowania.

Wadą basenów z przeciwprądem wody marki Hydropool jest ich cena. Są to jedne z najdroższych urządzeń na rynku. Ale czy nie warto zapłacić więcej za coś, co ma nam służyć przez całe lata?


Kolejną amerykańską marką jest US SPA. Produkcja basenów US SPA odbywa się jednak w Czechach. Nie ma więc konieczności czekania na wymarzony produkt kilka tygodni, jak w przypadku Master Spa oraz Hydropool. Tu można liczyć na znacznie szybszą realizację zamówienia. US SPA ma także dostępną cenę. Ale czy niska cena to także niska jakość? Sprawdziliśmy technologię wykorzystywaną do produkcji urządzeń US SPA. Dysze w formie diamentu pompują mało efektywną przeciwfalę, która następnie odbija się od przeciwległej ściany i wraca jako fala powrotna, powodując turbulencje podczas pływania. SWIM SPA marki US SPA oferuje więc mniejszą jakość pływania. Na swojej stronie piszą o sobie: „ponadczasowy design i nieskazitelna elegancja”. Oceńcie sami, czy zgadzacie się z tym stwierdzeniem.


No i w końcu amerykańskie SWIM SPA Dimension One (D1). Przy tej marce nie będziemy rozpisywać się o technologii, gdyż jest ona bardzo ograniczona. Bardzo mało efektywna fala sprawia, że SWIM SPA D1 praktycznie nie nadaje się do pływania. Urządzenie można wykorzystywać jedynie do wodnego aerobiku lub relaksu, ale chyba nie o to nam chodzi, kiedy inwestujemy w basen z przeciwprądem. No właśnie…jak już jesteśmy przy temacie inwestycji – Dimension One są droższe nawet od urządzeń marki Hydropool. Stosunek jakości do ceny wydaje się nam zupełnie niezrozumiały. Tym basenom z przeciwprądem mówimy „nie”.


Na polskim rynku natraficie także na inne firmy, takie jak Mazur, oferujące sprzęty po bardziej dostępnych cenach. Sprzęty te składane są z niskiej jakości części produkcji chińskiej, które często wymagają serwisu, świadczenie którego jest z kolei bardzo ograniczone. Zanim dokonacie wyboru zastanówcie się, czy warto inwestować w coś, co tworzone jest możliwie najniższym kosztem i będzie od Was wymagało dodatkowych, nieplanowanych inwestycji w przyszłości.


Zapoznaliśmy się z technologią każdej z powyższych marek, opiniami klientów oraz mieliśmy okazję, aby nie tylko zobaczyć każdy z powyżej opisanych sprzętów na wielu targach branżowych, ale mieliśmy też okazję wypróbować niektóre z nich. Po tejże  analizie pierwsze miejsce w rankingu musimy przyznać marce Hydropool, która technologią oraz możliwościami, jakie oferuje, znacznie wyprzedza konkurencję.

 

logo-na-bloga      organik