Korzyści z nauki pływania dla Twojego dziecka

Jak sami wiecie, istnieje wiele różnych powodów, dla których pływanie to fantastyczna forma aktywności z ogromnymi korzyściami zdrowotnymi. Powstało wiele dokumentów oraz artykułów potwierdzających korzyści płynące z nauki pływania dzieci w jak najwcześniejszym wieku. Oto niektóre z nich.

Najważniejszym powodem, dla którego warto uczyć dzieci pływać jest ich bezpieczeństwo. Wstrząsający jest fakt, że według statystyk, najczęstszą przyczyną śmierci wśród małych dzieci jest utonięcie. Nasze dzieci będą przebywać na basenach lub przy naturalnych zbiornikach wodnych, będą mieć z nimi do czynienia podczas wakacji lub w szkołach. Uczenie dzieci pływania jest często zagadnieniem ignorowanym, a przecież zdrowy rozsądek podpowiada nam, że jest to ważne, aby w otoczeniu wody czuły się swobodnie i były pewne swoich umiejętności.

backyard-fun-swim-spa

Pływanie to jeden z najzdrowszych sportów, gdzie ryzyko kontuzji jest minimalne. Badania dowiodły, że korzyści płynące z nauki pływania wykraczają daleko poza ogólnorozwojowe ćwiczenia dla ciała. Nie można zapomnieć o ważnych korzyściach dla układu sercowo-naczyniowego. Pływanie wzmacnia umiejętność wykorzystania przez człowieka różnych zmysłów pomagając budować koordynację i wytrzymałość.

hp12-scss-17at-family-fun-image-5

Eksperci sugerują, że dziecko powinno mieć styczność z wodą od urodzenia. Oswajanie dziecka z wodą i budzenie w nim miłości do pływania to wspaniały prezent, jaki można mu podarować, biorąc pod uwagę płynące z tego korzyści na całe życie.

girl_with_styrofoam_swimming_board  baby_diving

Dzięki zainstalowaniu SWIM SPA dzieci uczą się pływać już w bardzo wczesnym wieku. Basen z przeciwprądem wody we własnym domu lub ogrodzie eliminuje konieczność dojazdów do publicznych basenów, jak również konieczność styczności z dużą ilością obcych osób, co nie rzadko skutkuje chorobami.

Własne SWIM SPA daje komfort nauki we własnym tempie i kiedy tylko ma się na to ochotę. Jeśli basen jest zainstalowany na zewnątrz, SWIM SPA daje możliwość całej rodzinie aby wspólnie, aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu o każdej porze roku.

swim_spa_74