Tradycyjny basen versus basen z przeciwprądem wody SWIM SPA

Projekt oraz budowa domu, hotelu, salonu spa, czy klubu fitness wiąże się z podejmowaniem tysiąca decyzji. Przy dużych inwestycjach zatrudniamy architektów oraz projektantów, aby wszystko poszło po myśli, a ilość tych źle przemyślanych decyzji ograniczyć do minimum. W końcu nasz dom ma służyć nam na całe lata i sprawiać, że będziemy czuć się w nim dobrze. Marzeniem większości z nas jest posiadanie pięknego ogrodu, a w nim jacuzzi lub basenu. I tu znów mamy cały szereg opcji do wyboru. Baseny to duża inwestycja, wymagająca od właściciela zdobycia szerokiej wiedzy na temat jego utrzymania i pielęgnacji wody. Ale cóż się nie robi, aby zapewnić sobie ten komfort, że po długim dniu pracy można wejść do własnego basenu i popływać!

Nie każdy jednak wie, że posiadanie tej możliwości, nie musi wiązać się z długotrwałym i kosztownym projektem, który w konsekwencji zajmie ogromną część naszego ogrodu. W tym artykule przedstawię Wam pokrótce w czym basen z przeciwprądem wody (zwany również bieżnią pływacką) przeważa nad tradycyjnym basenem. W kolejnych postach powrócę do poniższych zagadnień, odwołując się do konkretnych przykładów, danych, modeli i marek.

  1. Biorąc pod uwagę polską pogodę pomyśl, ile dni w ciągu roku możesz korzystać ze tradycyjnego basenu w swoim ogrodzie? Basen SWIM SPA może Ci służyć 365 dni w roku, ucinając Twoje roczne koszty utrzymania o połowę.
  2. Budowa tradycyjnego basenu to nie lada wyzwanie. Na jego instalację potrzeba od 7 do 14 dni. Instalacja SWIM SPA potrwa około 3 dni.
  3. SWIM SPA zajmuje dużo mniejszą powierzchnię, dzięki czemu znacznie zmniejszają się Twoje koszty związane z jego ochronną pokrywą.
  4. SWIM SPA jest dużo tańszy w utrzymaniu: miesięczne koszty nagrzewania oraz czyszczenia i pielęgnacji wody są nieporównywalnie mniejsze niż te same koszty przy dużym basenie.
  5. Zgadzasz się ze stwierdzeniem, że czas to też pieniądz? Baseny z przeciwprądem kanadyjskiej marki Hydropool, jako jedyne na świecie, są wyposażone w system Self – Cleaning! Podczas, gdy sąsiad będzie spędzał czas na wyławianiu liści i kamyczków ze swojego basenu, Ty będziesz odpoczywał, obserwując jak Twój basen z przeciwprądem wody Hydropool robi to za Ciebie.
  6. Do instalacji SWIM SPA nie musisz wycinać drzew, a korzystanie z niego jest energooszczędne w porównaniu do tradycyjnego basenu – ten argument przekona chyba każdego, kto stara się podejmować zrównoważone decyzje.
  7. Policz, ile nawrotów musisz zrobić podczas intensywnego treningu w basenie. W SWIM SPA płyniesz bez konieczności nawrotów, dopóki się nie zmęczysz. Jak na wielkim jeziorze.
  8. Tradycyjny basen zostaje tam, gdzie go zainstalowałeś. A któż to może wiedzieć, jak się Twoje życie jeszcze potoczy? Jeśli zdecydujesz się na przeprowadzkę, SWIM SPA jedzie razem z Tobą!
  9. Tradycyjny basen to świetne miejsce do treningów i zabawy dla Ciebie i Twojej rodziny. Możliwości, jakie oferuje, są jednak ograniczone w porównaniu do tych, które zapewnia bieżnia pływacka SWIM SPA. O tych możliwościach w kolejnym poście 🙂

Jeśli masz pytania do któregokolwiek z powyższych punktów, skontaktuj się z nami 🙂 Do zobaczenia!

 

 

 

2 thoughts on “Tradycyjny basen versus basen z przeciwprądem wody SWIM SPA

Leave a Reply

Your email address will not be published.